Almedalen 2017

Under politikerveckan i Almedalen 2-9 juli 2017 finns Fysioterapeuterna på plats både som arrangör och deltagare i olika seminarium och aktiviteter. Representanter från förbundet kommer nätverka, mingla, delta och ställa frågor på olika seminarium.

Från förbundsstyrelsen kommer ordförande Stefan Jutterdal och ledamöterna Marita Lindqvist, Daniel Brandon, Pia Nilsson och Mikael Hjerne att vara på plats i Almedalen.

Almedalen

Seminarium om tre lyft i Almedalen

2017-07-04 09:33

Påverkansarbete, Almedalen, Rörelselyft

 

Bjud in oss!

Ta gärna kontakt med ledamöterna från förbundsstyrelsen och bjud in dem. Under Almedalsveckan deltar de gärna i ert arrangemang i panel, samtal eller debatt. Kontakta oss gärna!

Stefan Jutterdal Ordförande
0706-24 98 95 stefan.jutterdal@fysioterapeuterna.se

Daniel Brandon Ledamot
070–346 44 45 daniel.brandon@fysioterapeuterna.se

Mikael Hjerne Ledamot
010–103 34 57, 0703–99 70 48 mikael.hjerne@fysioterapeuterna.se

Marita Lindqvist Ledamot
090–785 65 98 marita.lindqvist@fysioterapeuterna.se

Pia Nilsson Ledamot
0340–48 20 36, 0708–24 73 70 pia.nilsson@fysioterapeuterna.se

Kontaktperson för Fysioterapeuterna i Almedalen

Caroline Agrell Socialpolitisk strateg
0730-66 92 58 caroline.agrell@fysioterapeuterna.se

Länk