Kansli

Här finns kontaktuppgifter till Fysioterapeuternas kanslipersonal.

Kanslipersonal
 

Helena Pepa

Förbundsdirektör

Tel: 08-567 06 102
Mobil: 070-334 04 84
helena.pepa@fysioterapeuterna.se

Elba Abreu

Ombudsman

Tel: 08-567 06 114
Mobil: 0709-28 61 14
elba.abreu@fysioterapeuterna.se

Caroline Agrell

Socialpolitisk strateg
Föräldraledig

 

 

Therese Barrington

Ombudsman
Distrikt; Dalarna, Gävleborg, Kalmar, Västerbotten

Tel: 08-567 06 106
Mobil: 0709-28 61 06
therese.barrington@fysioterapeuterna.se

Torbjörn Bidebo

Förhandlingschef
Distrikt; Gotland, Jönköping, Kronoberg, Västmanland, Västra Götaland, Örebro, Stockholm, Sörmland, Uppsala, Östergötland

Tel: 08-567 06 109
Mobil: 0709-28 61 09
torbjorn.bidebo@fysioterapeuterna.se

Charlotte Chruzander

Hälso- och sjukvårdsstrateg

Tel: 08-567 06 107
Mobil: 0709-28 61 07
charlotte.chruzander@fysioterapeuterna.se

 

Helena Conning

Socialpolitisk strateg

Mobil: 0709-28 61 13
helena.conning@fysioterapeuterna.se


Katarina Skarin Ebenstrand

Ombudsman
Distrikt; Halland, Jämtland/Härjedalen, Norrbotten, Skåne, Västernorrland
Tel: 08-567 06 116
Mobil:0709-28 61 16
katarina.skarin.ebenstrand@fysioterapeuterna.se

Frida Eriksson

Professionshandläggare

Tel: 0727-28 15 28
frida.eriksson@fysioterapeuterna.se

 

Cecilia Fridén

FoU-chef

Tel: 08-567 06 108
Mobil: 0709-28 61 08
cecilia.friden@fysioterapeuterna.se

Martha Gurmu

Chefsjurist, företagare

Tel: 08-567 06 105
Mobil: 0709-28 61 05
martha.gurmu@fysioterapeuterna.se

Peter Karlsson

Kommunikationsansvarig och webbredaktör

Tel: 08-567 06 117
Mobil: 0709-28 61 17
peter.karlsson@fysioterapeuterna.se

 

Anna Lindhoff

Utbildningssamordnare

Tel: 08 – 567 06 110
Mobil: 0709-28 08 62
anna.lindhoff@fysioterapeuterna.se



Jörgen Lundqvist

Ombudsman, företagare.
Distrikt; Blekinge, Värmland

Tel: 08-567 06 112
Mobil: 0709-28 61 12
jorgen.lundqvist@fysioterapeuterna.se

Birgit Rösblad

Senior rådgivare



birgit.rosblad@fysioterapeuterna.se


 

Agneta Östlund 

Administratör 

Tel: 08-567 06 118
Mobil: 0709-28 61 18
agneta.ostlund@fysioterapeuterna.se


 

Förbundets kansli

Fysioterapeuterna
Postadress: Box 3196, 103 63 Stockholm (Besöksadress: Vasagatan 48)
Tel: 08-567 06 100
kansli@fysioterapeuterna.se

Öppettider (växel/reception)

08.30-17.00
08.30-16.00 (juni-augusti)
Vi har lunchstängt 12.00-13.00

Medlemsregistret, prenumeration, ekonomi


Handlar din fråga om medlemskap, dina registrerade uppgifter på Min sida, din medlemsavgift, sektionsbyte, prenumeration av Fysioterapi m.m. ska du vända dig till medlemsregistret.

Tel: 08-567 06 150
medlemsregistret@fysioterapeuterna.se

Telefontider

Måndag-fredag: 08.30-15.00
Lunchstängt: 12.00-13.00