Kommunerna – Fysioterapeuterna

Kommunerna i Distrikt Kalmar

Fysioterapeuterna Distrikt Kalmar består av 12 kommuner och det finns arbetsplatsombud i 10 av dessa kommuner.

Förtroendeuppdragen arbetsplatsombud och skyddsombud ska distiktsstyrelsen anmäla till förbundet OCH berörd arbetsgivare. Kontakta därför alltid ordförande eller förhandlingsrådet för att få hjälp med detta.

Tänk ockås på att När du avslutat ett förtroendeuppdrag ska detta avanmälas till distriktsstyrelsen som gör avanmälan till din arbetsgivare. Själv ska du avregistrera dig i förbundets register. Anmäl/avanmäl nytt förtroendeuppdrag

Här kan du hitta din lokala representant i din kommun


Tommy Gran
Arbetsplatsombud Kalmar kommun, Rehabenheten
tommy.gran@kalmar.se

Charlotte Åsenius
Arbetsplatsombud Kalmar kommun, Socialförvaltningen
charlotte.asenius@kalmar.se

Cecilia Brandt
Arbetsplatsombud Suppleant och Skyddsombud Kalmar kommun, Socialförvaltningen
cecilia.brandt@kalmar.se

Fredrik Thunberg
Arbetsplatsombud för hjälpmedelskonsulenter på KHS, Kalmar kommun
fredrik.thunberg@kalmar.se

Linda Bjödstrup
Arbetsplatsombud och Skyddsombud Västerviks kommun
linda.bjodstrup@vastervik.se

Frida Danielsson
Arbetsplatsombud Vimmerby kommun
frida.danielsson@vimmerby.se

Kristina Magnusson
Arbetsplatsombud Hultsfreds kommun
kristina.magnusson@hultsfred.se

Sofie Johansson
Arbetsplatsombud Oskarshamns kommun
sofie.johansson@oskarshamn.se

Madeleine Jangfalk
Arbetsplatsombud Suppleant Oskarshamns kommun
Madeleine.Jangfalk@oskarshamn.se

Caroline Birgersgård
Arbetsplatsombud och Skyddsombud Högsby kommun
caroline.birgersgard@hogsby.se

Magnus Karlsson
Arbetsplatsombud Mönsterås kommun
magnus.karlsson@monsteras.se

Carin Ledhagen
Arbetsplatsombud Suppleant Mönsterås kommun
carin.ledhagen@monsteras.se

Sofia Nicklasson
Arbetsplatsombud och Skyddsombud Borgholms kommun
sofia.nicklasson@borgholm.se

Henrik Petersson
Arbetsplatsombud Nybro kommun
Henrik.E.Petersson@nybro.se

Frida Jonsson
Arbetsplatsombud Nybro kommun
Frida.Jonsson@nybro.se

Sofie Fransson
Skyddsombud Nybro kommun
sofie.fransson@nybro.se

Mikael Älgne
Arbetsplatsombud Emmaboda kommun
mikael.algne@emmaboda.se

Katarina Karlsson
Arbetsplatsombud och Skyddsombud Torsås kommun
katarina.karlsson@torsas.se

 

Finns inte din kommun med i listan här uppe beror det på att förbundet inte har någon lokal facklig representant i din kommun.

Är Du intresserad av fackligt arbete?
Vill du vara med och påverka din arbetsplats?
kontakta någon i distrikt Kalmars styrelse.