Kommunerna i Distrikt Kalmar

Fysioterapeuterna Distrikt Kalmar består av 12 kommuner och det finns arbetsplatsombud i 9 av dessa kommuner.

Förtroendeuppdragen arbetsplatsombud och skyddsombud ska distiktsstyrelsen anmäla till förbundet OCH berörd arbetsgivare. Kontakta därför alltid ordförande eller förhandlingsrådet för att få hjälp med detta.

Tänk ockås på att När du avslutat ett förtroendeuppdrag ska detta avanmälas till distriktsstyrelsen som gör avanmälan till din arbetsgivare. Själv ska du avregistrera dig i förbundets register. Anmäl/avanmäl nytt förtroendeuppdrag

 

Här kan du hitta din Lokala representant i din kommun


Tommy Gran
Arbetsplatsombud Kalmar kommun, Rehabenheten
tommy.gran@kalmar.se

Charlotte Åsenius
Arbetsplatsombud Kalmar kommun, Socialförvaltningen
charlotte.asenius@kalmar.se

Cecilia Brandt
Arbetsplatsombud Suppleant Kalmar kommun, Socialförvaltningen
cecilia.brandt@kalmar.se

Fredrik Thunberg
Arbetsplatsombud för hjälpmedelskonsulenter på KHS, Kalmar kommun
fredrik.thunberg@kalmar.se

Linda Bjödstrup
Arbetsplatsombud Västerviks kommun
linda.bjödstrup@vastervik.se

Femke Kooistra Thåström
Arbetsplatsombud och Skyddsombud Västerviks kommun 
femke.thastrom@vastervik.se

Sofie Johansson
Arbetsplatsombud Oskarshamns kommun
sofie.johansson@oskarshamn.se

Madeleine Jangfalk
Arbetsplatsombud Suppleant Oskarshamns kommun
Madeleine.Jangfalk@oskarshamn.se

Caroline Birgersgård
Arbetsplatsombud och Skyddsombud Högsby kommun
caroline.birgersgard@hogsby.se

Magnus Karlsson
Arbetsplatsombud Mönsterås kommun
magnus.karlsson@monsteras.se

Sofia Nicklasson
Arbetsplatsombud och Skyddsombud Borgholms kommun
sofia.nicklasson@borgholm.se

Henrik Petersson
Arbetsplatsombud Nybro kommun
Henrik.E.Petersson@nybro.se

Sofie Fransson
Skyddsombud Nybro kommun
sofie.fransson@nybro.se

Evelina Hjalmarsson
Arbetsplatsombud Emmaboda kommun
evelina.hjalmarsson@emmaboda.se

Hanna Jerlmark
Arbetsplatsombud Torsås kommun
Hanna.Jerlmark@torsas.se

Kalmar länskarta över de 12 kommunerna i distrikt Kalmar

Finns inte din kommun med i listan här uppe beror det på att förbundet inte har någon lokal facklig representant i din kommun.

Är Du intresserad av fackligt arbete?
Vill du vara med och påverka din arbetsplats?
kontakta någon i distrikt Kalmars styrelse.