Kommunerna i Distrikt Kalmar

Fysioterapeuterna Distrikt Kalmar består av 12 kommuner och det finns arbetsplatsombud i 9 av dessa kommuner.

Förtroendeuppdragen arbetsplatsombud och skyddsombud ska distiktsstyrelsen anmäla till förbundet OCH berörd arbetsgivare. Kontakta därför alltid ordförande eller förhandlingsrådet för att få hjälp med detta.

Tänk ockås på att När du avslutat ett förtroendeuppdrag ska detta avanmälas till distriktsstyrelsen som gör avanmälan till din arbetsgivare. Själv ska du avregistrera dig i förbundets register. Anmäl/avanmäl nytt förtroendeuppdrag

 

Här kan du hitta din Lokala representant i din kommun


Tommy Gran
Arbetsplatsombud Kalmar kommun, Rehabenheten
tommy.gran@kalmar.se

Emma Nilsson
Arbetsplatsombud Kalmar kommun, Socialförvaltningen
emma.b.nilsson@kalmar.se

Fredrik Thunberg
Arbetsplatsombud för hjälpmedelskonsulenter på KHS, Kalmar kommun
fredrik.thunberg@kalmar.se

Daniel Hallgren
Arbetsplatsombud Västerviks kommun
Skyddsombud
daniel.hallgren@vastervik.se

Fanny Barkarö
Arbetsplatsombud Västerviks kommun
Skyddsombud
fanny.barkaro@vastervik.se

Sofie Johansson
Arbetsplatsombud Oskarshamns kommun
sofie.johansson@oskarshamn.se

Madeleine Jangfalk
Arbetsplatsombud Suppleant Oskarshamns kommun
Madeleine.Jangfalk@oskarshamn.se

Caroline Birgersgård
Arbetsplatsombud Högsby kommun
Skyddsombud
caroline.birgersgard@hogsby.se

Magnus Karlsson
Arbetsplatsombud Mönsterås kommun
magnus.karlsson@monsteras.se

Sofia Nicklasson
Arbetsplatsombud Borgholms kommun
Skyddsombud
sofia.nicklasson@borgholm.se

Anna Petersson
Arbetsplatsombud Torsås kommun
Skyddsombud
Anna.Petersson@torsas.se

Henrik Petersson
Arbetsplatsombud Nybro kommun
Henrik.E.Petersson@nybro.se

Evelina Hjalmarsson
Arbetsplatsombud Emmaboda kommun
evelina.hjalmarsson@emmaboda.se

Kalmar länskarta över de 12 kommunerna i distrikt Kalmar

Finns inte din kommun med i listan här uppe beror det på att förbundet inte har någon lokal facklig representant i din kommun.

Är Du intresserad av fackligt arbete?
Vill du vara med och påverka din arbetsplats?
kontakta någon i distrikt Kalmars styrelse.