Kansli

Här finns kontaktuppgifter till Fysioterapeuternas kanslipersonal.

Kanslipersonal
 

Helena Pepa

Förbundsdirektör

Tel: 08-567 06 102
Mobil: 070-334 04 84
helena.pepa@fysioterapeuterna.se

Elba Abreu

Ombudsman för Distrikt Blekinge, Stockholm, Sörmland, Uppsala, Värmland, Västernorrland, Östergötland

Tel: 08-567 06 114
Mobil: 0709-28 61 14
elba.abreu@fysioterapeuterna.se

Caroline Agrell

Socialpolitisk strateg

Mobil: 0730-66 92 58
caroline.agrell@fysioterapeuterna.se 

 

Therese Barrington

Ombudsman för Distrikt Västerbotten, Dalarna, Gävleborg, Kalmar

Tel: 08-567 06 106

therese.barrington@fysioterapeuterna.se

Torbjörn Bidebo

Förhandlingschef
Ombudsman för Distrikt Gotland, Jönköping, Kronoberg, Västmanland, Västra Götaland, Örebro

Tel: 08-567 06 109
Mobil: 0709-28 61 09
torbjorn.bidebo@fysioterapeuterna.se

Dominika Borg Jansson

Chefsjurist

Tel: 08-567 06 111
Mobil: 0709-28 61 11
dominika.borg.jansson@fysioterapeuterna.se


Charlotte Chruzander

Hälso- och sjukvårdsstrateg

Tel: 08-567 06 107
Mobil: 0709-28 61 07
charlotte.chruzander@fysioterapeuterna.se

 

Katarina Skarin Ebenstrand

Ombudsman för Distrikt Halland, Jämtland/Härjedalen, Norrbotten, Skåne


Tel: 08-567 06 116

katarina.skarin.ebenstrand@fysioterapeuterna.se

Frida Eriksson

Professionshandläggare

Tel: 0727-28 15 28
frida.eriksson@fysioterapeuterna.se

 

Cecilia Fridén

FoU-chef

Tel: 08-567 06 108
Mobil: 0709-28 61 08
cecilia.friden@fysioterapeuterna.se

Marie Granberg

Ombudsman, företagare

Tel: 08-567 06 105
Mobil: 0709-28 61 05
marie.granberg@fysioterapeuterna.se




Peter Karlsson

Kommunikations- och webbansvarig

Tel: 08-567 06 117
Mobil: 0709-28 61 17
peter.karlsson@fysioterapeuterna.se

Anna Lindhoff

Utbildningssamordnare

Tel: 08-567 06 110
Mobil: 0709-28 08 62
anna.lindhoff@fysioterapeuterna.se



Birgit Rösblad

Senior rådgivare



birgit.rosblad@fysioterapeuterna.se


 

Agneta Östlund 

Administratör

Tel: 08-567 06 118
Mobil: 0709-28 61 18
agneta.ostlund@fysioterapeuterna.se


 

Förbundets kansli

Fysioterapeuterna
Postadress: Box 3196, 103 63 Stockholm (Besöksadress: Vasagatan 48)
Tel: 08-567 06 100
kansli@fysioterapeuterna.se

Öppettider (växel/reception)

08.30-17.00
08.30-16.00 (juni-augusti)
Lunchstängt kl. 12.00-13.00

Fler kontaktuppgifter

Medlemsregistret, prenumeration, ekonomi

Tel: 08-567 06 150
medlemsregistret@fysioterapeuterna.se

Öppettider

Måndag-fredag: 08.30-15.00
Lunchstängt: 12.00-13.00