Kansli – Fysioterapeuterna

Kansli

Här finns kontaktuppgifter till Fysioterapeuternas kansli och kanslipersonal.

Kanslipersonal
 

Helena Pepa

Förbundsdirektör
Tel: 08-567 06 102
Mobil: 070-334 04 84
helena.pepa@fysioterapeuterna.se

Elba Abreu

Ombudsman för Distrikt Västernorrland, Örebro, Uppsala, Stockholm, Sörmland, Östergötland, Västra Götaland, Kronoberg
Tel: 08-567 06 114
elba.abreu@fysioterapeuterna.se

Caroline Agrell

Socialpolitisk strateg
Mobil: 0730-66 92 58
caroline.agrell@fysioterapeuterna.se 

Tess Barrington 
Ombudsman för Distrikt Västerbotten, Gävleborg, Västmanland, Jönköping, Kalmar, Jämtland/Härjedalen, Halland, Skåne
Tel: 08-567 06 106
therese.barrington@fysioterapeuterna.se

Anna Nybom Chance

Kommunikationsansvarig
Tel: 08-567 06 117
anna.nybom.chance@fysioterapeuterna.se

Charlotte Chruzander

Hälso- och sjukvårdsstrateg
Tel: 08-567 06 107
Mobil: 0709-28 61 07
charlotte.chruzander@fysioterapeuterna.se

Frida Eriksson

Professionshandläggare
Tel: 0727-28 15 28
frida.eriksson@fysioterapeuterna.se

Cecilia Fridén

FoU-chef
Tel: 08-567 06 108
Mobil: 0709-28 61 08
cecilia.friden@fysioterapeuterna.se

Marie Granberg

Ombudsman, företagare
Tel: 08-567 06 105
marie.granberg@fysioterapeuterna.se

Dominika Borg Jansson

Chefsjurist
Tel: 08-567 06 111
dominika.borg.jansson@fysioterapeuterna.se

Anna Lindhoff

Utbildningssamordnare
Tel: 08-567 06 110
Mobil: 0709-28 08 62
anna.lindhoff@fysioterapeuterna.se 

Laura Rautiainen

Ombudsman för Distrikt Norrbotten, Dalarna, Värmland, Gotland, Blekinge
Tel: 08-567 06 109
laura.rautiainen@fysioterapeuterna.se

Agneta Östlund 

Administratör
Tel: 08-567 06 118
Mobil: 0709-28 61 18
agneta.ostlund@fysioterapeuterna.se


 

Förbundets kansli

Fysioterapeuterna
Postadress: Box 3196, 103 63 Stockholm (Besöksadress: Vasagatan 48)
Tel: 08-567 06 100
kansli@fysioterapeuterna.se

Öppettider (växel/reception)

08.30-17.00
08.30-16.00 (juni-augusti)
Lunchstängt kl. 12.00-13.00

Fler kontaktuppgifter

Medlemsregistret, prenumeration, ekonomi

Tel: 08-567 06 150 eller medlemsregistret@fysioterapeuterna.se

Öppettider

Måndag-fredag: 09.30 -15.00
Lunchstängt: 12.00 -13.00