Kansli

Här finns kontaktuppgifter till Fysioterapeuternas kanslipersonal.

Kanslipersonal
 

Helena Pepa

Förbundsdirektör

Tel: 08-567 06 102
Mobil: 070-334 04 84
helena.pepa@fysioterapeuterna.se

Elba Abreu

Ombudsman för Distrikt Stockholm, Sörmland, Uppsala, Värmland

Tel: 08-567 06 114
Mobil: 0709-28 61 14
elba.abreu@fysioterapeuterna.se

Caroline Agrell

Socialpolitisk strateg
Föräldraledig

 

 

Therese Barrington

Ombudsman för Distrikt Dalarna, Gävleborg, Kalmar, Västerbotten

Tel: 08-567 06 106
Mobil: 0709-28 61 06
therese.barrington@fysioterapeuterna.se

Torbjörn Bidebo

Förhandlingschef
Ombudsman för Distrikt Gotland, Jönköping, Kronoberg, Västmanland, Västra Götaland, Örebro

Tel: 08-567 06 109
Mobil: 0709-28 61 09
torbjorn.bidebo@fysioterapeuterna.se

Dominika Borg Jansson

Förbundsjurist
Ombudsman för Distrikt Blekinge, Västernorrland, Östergötland

dominika.borg.jansson@fysioterapeuterna.se
Tel: 08-567 06 111
Mobil: 0709-28 61 11

Charlotte Chruzander

Hälso- och sjukvårdsstrateg

Tel: 08-567 06 107
Mobil: 0709-28 61 07
charlotte.chruzander@fysioterapeuterna.se

 

Helena Conning

Socialpolitisk strateg

Mobil: 0709-28 61 13
helena.conning@fysioterapeuterna.se


Katarina Skarin Ebenstrand

Ombudsman för Distrikt Halland, Jämtland/Härjedalen, Norrbotten, Skåne


Tel: 08-567 06 116
Mobil:0709-28 61 16
katarina.skarin.ebenstrand@fysioterapeuterna.se

Frida Eriksson

Professionshandläggare

Tel: 0727-28 15 28
frida.eriksson@fysioterapeuterna.se

 

Cecilia Fridén

FoU-chef

Tel: 08-567 06 108
Mobil: 0709-28 61 08
cecilia.friden@fysioterapeuterna.se

Peter Karlsson

Kommunikations- och webbansvarig

Tel: 08-567 06 117
Mobil: 0709-28 61 17
peter.karlsson@fysioterapeuterna.se

Maria Lilja

Bolagsjurist, Fysioterapeuterna Service AB

Tel: 08-567 06 105
Mobil: 0709-28 61 05
maria.lilja@fysioterapeuterna.se

Anna Lindhoff

Utbildningssamordnare

Tel: 08-567 06 110
Mobil: 0709-28 08 62
anna.lindhoff@fysioterapeuterna.se



Jörgen Lundqvist

Ombudsman, företagare.

Tel: 08-567 06 112
Mobil: 0709-28 61 12
jorgen.lundqvist@fysioterapeuterna.se

Birgit Rösblad

Senior rådgivare



birgit.rosblad@fysioterapeuterna.se


 

Agneta Östlund 

Administratör 

Tel: 08-567 06 118
Mobil: 0709-28 61 18
agneta.ostlund@fysioterapeuterna.se


 

Förbundets kansli

Fysioterapeuterna
Postadress: Box 3196, 103 63 Stockholm (Besöksadress: Vasagatan 48)
Tel: 08-567 06 100
kansli@fysioterapeuterna.se

Öppettider (växel/reception)

08.30-17.00
08.30-16.00 (juni-augusti)
Vi har lunchstängt 12.00-13.00

Renovering av kansliet

Under hösten och vintern 2018/2019 pågår omfattande renovering av kansliet. Vår målsättning är att medlemservicen ska hålla samma höga kvalitet som tidigare, men ber om förståelse om så inte sker. Under renoveringen kan dessvärre inte sektioner eller andra nätverk hyra våra lokaler i källaren.

Medlemsregistret, prenumeration, ekonomi


Handlar din fråga om medlemskap, dina registrerade uppgifter på Min sida, din medlemsavgift, sektionsbyte, prenumeration av Fysioterapi m.m. ska du vända dig till medlemsregistret.

Tel: 08-567 06 150
medlemsregistret@fysioterapeuterna.se

Telefontider

Måndag-fredag: 08.30-15.00
Lunchstängt: 12.00-13.00