Kalendarium

mar
03

03 mars 2019

Lower limb tendinopathy med Jill Cook

Stockholm

Sektionen för OMT

mar
06

06 mars 2019

OMT steg 1 Nedre, Västerås

Västerås

Sektionen för OMT

mar
07

07 mars 2019 – 08 mars 2019

MSK-UD 2 fördjupning nedre extremitet

Sektionen för OMT

mar
07

07 mars 2019 – 08 mars 2019

Hands-on B fördjupningskurs nedre extremitet

Stockholm

Sektionen för OMT

mar
08

08 mars 2019 – 09 mars 2019

Hands-on B fördjupningskurs övre extremitet

Sektionen för OMT

mar
13

13 mars 2019 – 17 maj 2019

OMT steg 1 nedre, Lund

Lund

Sektionen för OMT

mar
21

21 mars 2019 – 22 mars 2019

Klinisk Neurodynamik – Upper Quarter, Stockholm

Flemingsberg, Stockholm

Sektionen för OMT

mar
25

25 mars 2019 – 26 mars 2019

Klinisk Neurodynamik – Lower Quarter, Stockholm

Flemingsberg, Stockholm

Sektionen för OMT

apr
08

08 april 2019

Manipulationskurs, Bosön

Bosön

Sektionen för OMT

apr
08

08 april 2019 – 18 juni 2019

OMT steg 1 övre, Göteborg

Torslanda

Sektionen för OMT

apr
25

25 april 2019

OMT Steg 1 Nedre, Stockholm

Stockholm

Sektionen för OMT

maj
02

02 maj 2019 – 03 maj 2019

MSK-UD 3 fördjupning övre extremitet

Linköping

Sektionen för OMT

maj
16

16 maj 2019 – 19 maj 2019

Flexibility for Movement Efficiency and Movement Health, Haninge

Haninge

Sektionen för OMT

jun
10

10 juni 2019, 00:00 – 11 juni 2019

Hands-on A introduktion nedre och övre extremitet

Stockholm

Sektionen för OMT

jun
12

12 juni 2019 – 13 juni 2019

Hands-on C repetition och examen

Stockholm

Sektionen för OMT

aug
01

01 augusti 2019 – 31 december 2020

OMT steg 2, Lund

Lund

Sektionen för OMT

sep
05

05 september 2019 – 06 september 2019

MSK-UD 4 repetition och examenskurs

Linköping

Sektionen för OMT

sep
06

06 september 2019 – 10 november 2019

OMT Steg 1 Nedre, Umeå

Umeå

Sektionen för OMT

sep
18

18 september 2019 – 15 november 2019

OMT Steg 1 övre, Lund

Lund

Sektionen för OMT

sep
21

21 september 2019

OMT Steg 1 Övre och Nedre, Haninge

Sektionen för OMT