Styrelsen

   
Ordförande
Kalle Nordén, kalle@omtsweden.se

Sekreterare
Rasmus Elb, rasmus@omtsweden.se

Kassör
Christina Matson, christina@omtsweden.se

AU IFOMPT, AU Lärarrådet
Ingela Lundholm, ingela@omtsweden.se

Hemsida/webredaktör
Cindy Ejneborn,cindy@omtsweden.se

AU Manualen
Lasse Johansson, lasse@omtsweden.se

Kongressansvarig
Christoffer Akbas, christoffer@omtsweden.se

AU Externa kurser
Erik Nexborn, erik@omtsweden.se

Vice ordförande
Kari Huseth, kari@omtsweden.se

Sammankallande valberedningen
Henrik Olsson, henrik@torslandarehabcenter.se

 

Stadgar för sektionen

Godkända vid sektionens årsmöte den 4 februari 2000 samt av förbundstyrelsen april 2000. Ändring §9 vid sektionens årsmöte den 9 februari 2001. Mindre revidering och anpassning till förbundets nya organisation och normalstadgar för sektionerna vid sektionens årsmöte den 18 mars 2005, den 11 februari 2006 samt den 3 februari 2007. Ändring av §8 godkändes vid sektionens årsmöte den 21 mars 2014.

Klicka här för att ladda hem stadgarna

Revidering av stadgar, klicka här.